Tcdd İş Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir yolları, 1927 senesinde kurulmuştur ve merkezi Ankara'da bulunmaktadır. Tcdd, 2003 senesinde çeşitli bölgelere hızlı tren hatları döşemeye başlamıştır. Bu ilk kurulan hat 533 kilometre olarak hazırlanmış ve İstanbul-Eskişehir-Ankara hattıdır. Ankara-Eşkişehir hattı 245 kilometredir ve yolculuk süresi 95 dakikadır. Hızlı tren denemeleri 2007 senesinde başlamıştır ve 2009 senesinde ise ticari seferler başlamıştır. 2013 senesinde yapılan Marmaray projesi ile bağlanınca dünyanın ilk kıtalar arası günlük tren seferleri yapılmış olacaktır. Tcdd şuanda bir çok il ve ilçelerdeki normal trenleri hızlı tren projeleri ile değiştirmektedir. Bu hızlı trenler tüm bölgelere döşendikten sonra trenle yapılan mesafeler oldukça kısalacaktır.

Tcdd'de 35.000 kişiyi aşan personel sayısı bulunmaktadır. Sizlerde bu Tcdd personelleri arasında yer almak istiyorsanız Tcdd'nin resmi sitesinde yer alan kamu duyurularını takip etmeniz gerekmektedir. Tcdd'ye personel alımı yapılacağı zaman resmi sitesinde ki kamu duyuruları panosundan ilan verilmektedir. Tcdd'de son 2 yıldır hızlı tren projeleri ile ilgilenmekte ve büyük emekler harcamaktadır. Şuanda bir çok bölgede tren seferleri yapılmamakta sadece yük tren seferleri bulunmaktadır. Bunun sebebi ise hızlı tren seferlerine hazırlık yapmalarıdır. Yakında bu bölgelerde yolcu seferleri başlayacaktır ve bir çok personel ihtiyacı oluşacaktır bu nedenle resmi sitesini sürekli takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir yolları, halen daha özelleştirilmemiş bir kurumdur ve devlet kurumu olması sebebiyle personellerini Kpss puanlarına göre almaktadır. Tcdd personel alımı başvurusu yapacak kişilerden Kpss puanı istemektedir.

Tcdd resmi sitesiHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapmak için asağıdan 'yorumlama biçimini' anonim ya da adı/url seçip daha sonra yorumunuzu yazınız. Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumlarınızda telefon numarası yazmayınız. Yazan kişiler kendi sorumluluğundadır.

Rastgele İlanlar

Popüler Yayınlar

Kategoriler

Blogger tarafından desteklenmektedir.