İett İş Başvurusu

İett'de çalışmak istiyorsanız duyurularda yer alan ilanlara iş başvurusu yapabilirsiniz. İett yani İstanbul Elektrik tramvay ve tünel işletmeleri, Büyükşehir belediyesine bağlı olarak toplu taşıma hizmeti vermektedir. Bu toplu taşıma hizmeti 1869 senesinde Dersaadet Tramvay firmasının kurulması ile daha sonra tünel tesislerinin yapılmasıyla başlar. Kuruluştan tam 2 yıl sonra yani 1871 senesinde ilk atlı tramvay faaliyetlerine başlanır. Bundan yıllar sonra yani 1913 senesinde ülkemizin ilk elektrik fabrikası kurulur ve 1914 senesinde elektrikli tramvay işletmeciliğine geçilir. 1926 senesinde de otobüsler alınmıştır. Tramvay ve tünel işletmeciliği bir süre yabancı şirketler tarafından işletilmiştir daha sonra 1939 yılında yasa ile İstanbul elektrik ve tüne işletmeleri ( iett ) müdürlüğü ismi altında faaliyetlerine başlamıştır. 1945 yılına gelindiğinde Kurbağalıdere ve Yedikule hava gazı fabrikaları İett'ye devredilmiştir. Elektrikli tramvaylar 1966 senesinde ülkemizde ve 1961 senesinde Avrupa'da seferleri durdurulur. Tramvay seferlerinin kaldırılmasının ardından işletmeye alınan troleybüsler ile İstanbul halkına hizmet verir. 1982 senesinde çıkartılan bir yasa ile tüm elektrik hizmetlerinin hakları ( Tek ) Türkiye Elektrik Kurumuna devir edilir.


2007 senesine gelindiğinde yeni bir sisteme geçilmiş ve İstanbul için özel tasarlanmış metrobüs faaliyetlerine başlanır. Metrobüs projesi İett'ye bir çok ödül kazandırır. Bu İstanbul için özel olarak tasarlanan metrobüs ilk olarak topkapı ve avcılar arasında hizmet vermekteydi daha sonra uzatılarak şehrin iki yakasını birbirine bağlar. Böylece şehrin iki yakasına kısa yoldan ulaşım sağlanır. 2011 senesinde İso kalite belgeleri alınmıştır. İett yaptığı çalışmalar ile büyük başarılar yakalamıştır sizde
İett'de çalışmak istiyorsanız iş ilanı yayınladığında iş başvurularınızı yapabilirsiniz. İett duyurularını
http://www.iett.gov.tr/tr/main/pages/iletisim/23 sayfasından ya da ilan.memurlar.net sayfasından takip edebilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapmak için asağıdan 'yorumlama biçimini' anonim ya da adı/url seçip daha sonra yorumunuzu yazınız. Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumlarınızda telefon numarası yazmayınız. Yazan kişiler kendi sorumluluğundadır.

Rastgele İlanlar

Popüler Yayınlar

Kategoriler

Blogger tarafından desteklenmektedir.