Toprak Mahsulleri Ofisi İş Başvurusu

Toprak Mahsulleri Ofisine iş başvurusu yapmak istiyorsanız sizlere vereceğimiz iş ilanları sitesinden Toprak Mahsulleri Ofisi işçi alım ilanlarını inceleyebilirsiniz. Toprak Mahsulleri Ofisi açık pozisyon olduğu zamanlarda personel alımı yapmaktadır. Toprak Mahsulleri Ofisi ( Tmo ), 1938 yılında kurulmuş ve sermayesinin tümü devlete aittir. Toprak Mahsulleri Ofisinin kuruluş amacı birinci dünya savaşı sırasında sanayi ile ilgili kuruluşlar yok olmuştur bu nedenle savaş sonrası tarıma ilgi artmıştır. Tarıma ilginin artması tarımsal üretimin hızla büyümesine yol açmıştır. Bu büyümede buğday stokları oldukça çoğalmış ve rekabet artmıştır bu rekabetin artması da buğday fiyatlarının hızla düşüşüne yol açmış 1928 yılından sonra ekonomik kriz başlamıştır. Ekonomik krizin üstesinden gelmek isteyen hükümet 1932 yılında T.C Ziraat Bankasını buğday alımı yapması için görevlendirmiştir. Bu görev verildikten sonra T.C Ziraat Bankası mahsulleri muhafaza edebilmek için tesisler kurmaya başlamıştır.


Tesisler bir çok bölgede kurulmuş ve alım merkezleri faaliyetlerine başlamıştır. Bu çalışmaların sonucunda buğday üretimleri artmıştır ancak ikinci dünya savaşının belirtileri nedeni ile T.C Ziraat Bankasına verilen bu görev yeni oluşturulacak bir kuruma devredilme kararı alınmıştır. 1938 senesinde çıkartılan bir yasa ile Toprak Mahsulleri Ofisi kurulmuştur. TMO'un görevi ise buğday piyasasını korumak ve düzenlemek gerektiğinde ithalat, ihracat yapması ayrıca dünyada yer alan buğday üretimini ve piyasasını takip etmek gibi görevleri vardır. TMO bir devlet kurumu olduğu için personel ve işçilerini kpss puanlarına göre almaktadır bu nedenle http://ilan.memurlar.net/ adresinden TMO ilanlarını inceleyebilirsiniz. Tmo ilan yayınladığında ne gibi şartlar arandığını ve neler yapılacağını o sayfada detaylı bir şekilde ilan etmektedir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapmak için asağıdan 'yorumlama biçimini' anonim ya da adı/url seçip daha sonra yorumunuzu yazınız. Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.

Yorumlarınızda telefon numarası yazmayınız. Yazan kişiler kendi sorumluluğundadır.

Rastgele İlanlar

Popüler Yayınlar

Kategoriler

Blogger tarafından desteklenmektedir.